Barion Pixel
Ügyfélszolgálat (munkanapokon 9.00 - 15.00) +36 70 39 21 989

Hajhullás ellen nőknek

Mind a(z) 9 találat megjelenítve

Hajhullás szinte mindenki számára problémát jelent élete valamilyen szakaszában. Az átmeneti hajhullás még nem is komoly probléma. Az erős női hajhullás azonban komoly gondot és fejtörést okoz. A durva hajhullás ellen sokszor már dermatológiai szakorvos segítségét is érdemes igénybe venni.

A hajkoronánk fogyatkozása több mint egyszerű esztétikai probléma. Összetett jelenség, amely mögött számos lehetséges ok húzódhat meg. Ismerje meg a hajhullás leggyakoribb okait, és hogy hogyan lehet kezelni ezt a kellemetlen állapotot.

Milyen típusú hajhullás létezik?

  • Diffúz hajhullás
    Ha a haj egyenletesen ritkul el a fejbőrön. Ennek oka lehet nem megfelelő táplálkozás, lehet bizonyos gyógyszerek mellékhatása, de okozhatják hormonok vagy stresszes élethelyzetek is.
  • Férfias kopaszodás (androgén alopécia)
    A másik gyakori típusa a hajhullásnak, amikor a haj vonala fokozatosan hátrahúzódik és a fejtetőn lévő haj ritkul. Ennek főleg genetikai, vagy hormonális okai lehetnek.
  • Foltos hajhullás (alopecia areata)
    A harmadik jellemző típusa a hajhullásnak amikor foltokban hullik a haj. Ez gyakran autoimmun eredetű betegségek tünete lehet.

Fontos megemlíteni, hogy a napi hajhullás normális jelenség; az emberek átlagosan naponta 50-100 hajszálat veszítenek el. Kóros hajhullásról akkor beszélünk, ha ez a szám jelentősen megnő, vagy ha a hajhullás egyéb tünetekkel jár. Ilyenek lehetnek:

  • foltokban történő hajvesztés,
  • viszketés,
  • a fejbőr állapotának változása.

Ilyen esetekben javasolt dermatológus szakorvoshoz fordulni a pontos diagnózis és kezelés érdekében.

 Változókor, vashiány? Mitől hullik a hajunk? A kopaszodás, hajhullás okai, a hajnövekedést gátló tényezők

A hajszálak mennyisége több okból is csökkenhet. Vizsgáljunk meg néhányat ezek közül:

  • A hajvesztésnek a leggyakoribb oka a férfiaknál genetikai hajlam.
  • A hajhullás hátterében gyakran állnak a nőknél hormonális változások, mint a terhesség, a menopauza, vagy az orális fogamzásgátlók használata.
  • A hosszantartó stressz szintén vezethet hajhulláshoz.
  • A vas, cink, fehérje és egyéb tápanyagok hiánya befolyásolhatja a hajnövekedést és hajhullást okozhat.
  • Bizonyos betegségek, mint például a pajzsmirigy betegsége, autoimmun betegségek, bőrbetegségek szintén befolyásolhatják a haj növekedését és okozhatják a hullását.
  • Egyes gyógyszerek, mint például a kemoterápia, vérnyomáscsökkentők, antidepresszánsok szintén okozhatják hogy a haj kihullik vagy erősen hullik.
  • A haj túlzott hőkezelése (pl. hajvasaló, hajsütővas), vagy szoros frizurák (pl. kontyok, copfok) is roncsolhatják a hajszálakat és okozhatnak hajveszteséget.
  • Idősebb korban természetes, hogy a haj vékonyabbá válik és lassabban nő.

Van hajhullás elleni csodaszer?

Általánosságban elmondható, hogy mint a legtöbb hajhullás elleni szer, a cseppek, samponok és vitaminok sem „mindenhatóak”.

Van sok olyan gyógynövény, vitamin és ásványi anyag, amelyek kisebb vagy nagyobb mértékben hajhullás elleni szerként működik.

A hajkezelések történhetnek külsőleg vagy belsőleg. A hajkezelések célja a hajhullás megszüntetése és a hajnövekedés serkentése. Fontos, hogy ez a hajápolás rendszeres részét képezze életünkben.

Kapszula vagy sampon? Vitaminok, olajak, hajerősítő sampon, tonik. Melyiket válasszuk?

A hajhullás elleni kezelés során gyakran felmerül a kérdés: melyik a hatékonyabb, a kapszula vagy a sampon?

A hajerősítő sampon használata gyors és könnyű megoldást jelenthet. Ezek a termékek általában olyan összetevőket tartalmaznak, mint például a koffein, biotin vagy cink, amelyek serkentik a fejbőr vérkeringését és táplálják a hajhagymákat.

Az étrend-kiegészítők, mint például a hajnövesztő kapszulák, szintén nagyon hatékonyak lehetnek. Ezek általában magasabb koncentrációban tartalmazzák azokat az anyagokat (pl. vitaminokat, ásványi anyagokat), amelyek segíthetnek erősíteni a hajszálakat és elősegíthetik az új haj növekedését. Azonban fontos tudni, hogy ezeknek a termékeknek az eredményei általában lassabban jelentkeznek, mint a samponoké.

A leghatékonyabb módszer, ha első körben megpróbáljuk kideríteni a hajhullás okait. Ha a hajhullás hiánybetegség tünete lehet, akkor a megfelelő táplálékkiegészítő vitamin és ásványi anyag pótlás egyidejű szedése mellett is hatékony segítséget nyújthatnak a koffeint tartalmazó kozmetikumok, amik közvetlenül a fejbőrbe, a hajhagyma segítségére sietnek a panaszok enyhítésére.

A hajhullás elleni sampon hatása, a koffein sampon szerepe

A fejbőr egészsége kulcsfontosságú a dús és egészséges hajkorona fenntartásában. Ebben nagy segítségünkre lehetnek a különböző hajhullás elleni szerek, melyek között kiemelkedő helyet foglal el a koffeintartalmú sampon.

A koffein sampon egyre népszerűbb választás mind a nőknél, mind a férfiaknál. De miért is? A koffein erős hajhullás elleni szer, amely:

  • serkentheti a hajhagymák működését és
  • elősegítheti az új hajszálak növekedését. Emellett
  • fokozza a vérkeringést is a fejbőrben, így több tápanyag jut el a hajszálakhoz.

Azonban fontos megjegyezni, hogy bár a koffein sampon élénkíti a fejbőrt, serkenti a hajnövekedést és hasznos eszköz lehet erősebb hajhullás esetén is, önmagában mégsem csodaszer. Érdemes kombinálni más hajerősítő és hajápoló termékekkel, étrend-kiegészítő készítmények használatával, valamint odafigyelni az egészséges életmódra is.

Fontos az egészséges, kiegyensúlyozott étrend. Válasszon vitaminban, ásványi anyagokban gazdag élelmiszereket. Vitaminhiány okozta, gyakori probléma a hajszálak elvékonyodása, hullása. Étrendünkben olyan vitaminokkal, mint például az A-vitamin, C-vitamin, D-vitamin, E-vitamin, H-vitamin támogathatjuk hajhagymáinkat. Fontos szerepet töltenek be hajszálunk egészségében az ásványi anyagok, mint például a vas és a cink. Az omega-3 zsírsavak is fontos segítséget nyújtanak az egészséges hajnövekedésben.

A hajhullás elleni samponok és más hajhullás elleni szerek, általában olyan összetevőket tartalmaznak, amelyek serkentik a fejbőr vérkeringését és táplálják a hajhagymákat. Ilyen összetevő lehet például a koffein, biotin vagy cink. Ezek az anyagok segítséget nyújthatnak a hajhagymáknak, a haj egészségének fenntartásában, hogy a hajszálak erősebbek és ellenállóbbak legyenek. Fontos szerepet töltenek be az aminosavak is, amik a keratin (a hajszálak fő fehérjéi) összetevői.

Azonban érdemes tudni, hogy ezek a termékek nem képesek megállítani a genetikai alapú hajvesztést vagy orvosolni az alapvető egészségügyi problémákat, amelyek hajvesztést, hullást okozhatnak. Éppen ezért mindig konzultáljon szakemberrel, ha tartós vagy súlyos hajhullást tapasztal.

Széchenyi 2020