Barion Pixel
Ügyfélszolgálat (munkanapokon 9.00 - 15.00) +36 70 39 21 989
A visszér kezelése házilag

A visszér kezelése házilag

Annak ellenére, hogy a visszér kezelésére ma már sokféle műtéti eljárás érhető el, a legtöbb esetben a panaszok előbb-utóbb valamilyen mértékben kiújulnak. A visszér kezelése házilag egy kis odafigyeléssel lassítja az újabb értágulatok kialakulását.

A visszeresség köznyelven a vénák, vagyis a keringő vért a szövetektől visszafelé, a szív irányába szállító erek tágulata. Sokaknál már a harmincas éveikben jelentkezik. Az első panaszok közé tartozik a lábfájdalom. A sok álldogálást követő nehézláb érzés még azelőtt megjelenik, hogy az alsó végtagokon a vénatágulatok különösebben feltűnőek lennének. A kezeletlen visszérbetegség fokozódik, bokától felfelé az erek egyre jobban és egyre több helyen tágulnak ki az évek során. Előrehaladott stádiumban a lábakon kéken kanyargó, látványos göcsörtöket formáló erek egyre jobban kidagadnak, egyre vastagabbá válnak. Minél tágabb az ér, annál gyengébben látja el funkcióját: a keringés lelassul, a vér pangása pedig vérrögök, trombózis kialakulásához is vezethet.

A visszértágulatok kialakulására hajlamosítanak genetikai tényezők, a kötőszövetek gyengesége, nőknél a hormonális változások, fogamzásgátló gyógyszerek szedése, terhesség. Mindkét nemnél jelentős rizikófaktor az elhízás, a mozgásszegény életmód és az életkor. A statisztikák szerint az ülő- és állómunka okozta visszeres panaszok a nyugati társadalmakban hetvenéves korra a lakosság felét érinthetik.

A visszér kezelése házilag

A kisebb-nagyobb visszértágulatok megszüntetésére egyre többféle műtéti eljárás érhető el, ezek között vannak inkább kozmetikai, esztétikai célokat szolgáló és a trombózis kialakulását megelőző beavatkozások is. A visszeresség azonban sajnos a műtétek után sem tűnik el, általában néhány év alatt más érszakaszokon is megjelennek hasonló panaszok. Egy kis odafigyeléssel, megfelelő lábápolással ezeknek a súlyosbodása lassítható. A visszér kezelése házilag élethosszig tartó feladat annak, aki hajlamos erre a betegségre.

Melyek azok a mindennapi praktikák, amelyeket érdemes bevetni a visszértágulatok ellen?

Mivel a visszeresség kialakulásának egyik fő oka a mozgásszegény életmód, fontos feladat az alsó végtagok keringését megerőltetés nélkül serkentő, könnyű mozgás. Az évek során felhalmozódó súlyfelesleg is igencsak hozzájárul a visszeresség fokozódásához, a rendszeres séta, torna, kerékpározás vagy úszás pedig ennek csökkentését is támogatja.

Pihenés vagy akár munka közben a lábakat érdemes felpolcolni, hogy megkönnyítsük a vér visszaáramlását a szív irányába.

Az erek összehúzása élénkíti bennük a vér keringését. A hideg vizes zuhany remek érösszehúzó, frissítő, fájdalomcsillapító hatással van az elnehezült lábakra a nap végén.

Azok számára, akik sok álldogálással, cipekedéssel járó munkát végeznek, különösen javasolt az érfalakat összeszorító visszérharisnya vagy fásli viselése.

A nehézláb érzés enyhítését és a vér visszaáramlását egyaránt segítik azok a kozmetikai készítmények, amelyek összehúzó, a helyi keringést élénkítő, hűsítő hatásukkal minden nap megnyugtatják a fáradt lábat.

Varga Herbal Lábápoló spray

Varga Herbal Lábápoló spray

VARGA Lápápoló Spray – keringésfokozó, érösszehúzó hatású gyógynövények

A VARGA Lábápoló Spray a mustármag és a csalánkivonat érösszehúzó, helyi keringést élénkítő hatásának köszönhetően csökkenti a fokozott fizikai megterhelés vagy a sok ülőmunka okozta nehézláb érzést, kellemesen hűsíti és felfrissíti a megfáradt lábat. Visszeres panaszok esetén, kismamáknak, nehéz fizikai vagy sok álldogálással járó munkát végzőknek, sportolóknak különösen ajánlott mindennapi használata!

 

Széchenyi 2020